30/11/2018

Ženou všemi smysly

Čtvrteční vernisáž v galerii FOUYER, přinesla zajímavý večer, který spojil výtvarné umění s profesí spisovatelskou. V rámci vernisáže proběhl křest knihy "Ženou všemi smysly", autorek Markéty Sýkorové a Len H. Böhmové.

více  »

aktuality & oznámení

Diskuzní fórum

Váš dotaz

Váš dotaz

Otázky a odpovědi

Tom Kůs

Jaroslav Z Plzně 23 leden 2018

Tom je stará plzeňská garda. Renesanční člověk. Výstavy vždy potěší.

Kieferová

Jaroslav - Plzen 03 leden 2017

Dobrý den. Viděl jsem výstavu Zuzany Kieferové v Jihlavě. Ta Vaše ji skvěle doplňuje. Celkově velmi dobrá prezentace. Kieferová patří k velmi dobrým výtvarníkům její generace, dá se obecně říci, že z atliéru Jiřího Sopka vycházejí kvalitní výtvarníci, Kieferová k nim zcela určitě patří. Takže skvělé. Prošel jsem i webové stránky galerie. Podle mého soudu patříte, mezi regionálními gleriemi k těm, které to dělají pořádně. Chápu, že to stojí hromadu peněz a podpora institucí je mizerná, ale přesto Vám přeji, aby jste vydrželi a pokračovali dál v koncepci, kterou jste si zvolili.

Vánoční koncert

Rosťa Rokycany 14 prosinec 2016

Krásný koncert a nádherná akustika. Byl jsem poprvé, měl jsem tam vnučku, ale nádhera. Určitě přijdu i na jiné akce.

Fouyer selection

Josef Vašák 24 listopad 2016

Opět skvělá volba. Kieferová patří k výtvarnicí, které po absolutoriu stále "rostou". Na vaší výstavě je to vidět. Skvěle vybíráte autory - Jiříčková, Dučáková atd.. Trochu sleduji výtvarnou scénu a je úžasné, že dáváte příležitost mladým talentům. bohužel jsem nestihl, ostatně jako jž několikrát, vernisáž, ale dnes jsem to prohlédl a je to výborné.rnPřeji vše nej do nového roku a galerii hodně krásných výstav a také poděkování p. Horejšovi.rnVašák Plizeň

Zuzana Kieferová

Radek 24 listopad 2016

Zuzana je opravdu skvělá výtvarnice s velkým potenciálem do budoucnosti. V galerii jsem byl poprvé, možná by to chtělo větší promo v Plzni, určitě je tady spousta lidí, pro které by vaše projekty byly zajímavé. Společnosti, ktré galerie patří určitě velký dík, ani v Plzni to není běžné, aby firmy podporovaly umění, a už vůbec né v té kvalitě ve které je to ve vaší galeri.rnRadek

František Pečený

Jana Wohlmutová - Plzeň 20 duben 2016

Výstava Franty Pečeného je krásný počin. Osobně mám jeho obrázky, ale zejména sklo hodně ráda. Jen jsem si, při té příležitosti vzpomněla, kolik takových lidí v regionu máme a postupně na ně zapomínáme. Já si myslím, že to je taky kus naší historie a naší paměti. Tihle lidé by se měli připomínat, pro nás všechny, ale hlavně pro mladé. rnPoděkování galerii a panu Hejdukovi, že si sstím dal tu práci. Snad se dočkáme i v Plzni.

Zapomnuté obrazy

Ivana z Plzně 17 únor 2016

Touhle výstavou jste udělali mnoha lidem radost. Na staré kumštýře se často zapomíná. Je vidět, že v Rokycanech mají přehled. Jak jsem koukala na webovky tak galerie je vedená velmi dobře. Určitě dík firmě S+H.

Petr Kůs07 duben 2016

Děkujeme všem za příznivé ohlasy na výstavu Františka Pečeného. Je to především dílo pana Pavla Hejduka, který dokázal všechny věci kolem tohoto výtvarníka shromáždit a odborně zpracovat. Možná, že v rámci kraje by si tenhle výtvarník zasloužil samostatnou monografii, ve které by se objevila zejména jeho činnost na poli sklářském. Všechny příspěvky předáme také panu Hejdukovi, který je kurátorem. Pokud tedy máte zájem o výstavu výtvarníka Františka Pečeného, možná i v oblasti jeho sklářské činnosti, obracejte se na něj, nejlépe na e-mail:hejduk.pavel@seznam.cz.

Petr Kůs

Pečený

Jaroslav z Nýřan 17 únor 2016

Dobrý. Pečenýho by měli vystavit také u nás. Patřil do tohohle kouta kraje.

Výstava pana Pečeného v Rokycanech

Johanedisová Plzeň 17 únor 2016

pana Pečeného jsem znala jako skvělého skllářského výtvarníka. Obrázky jsem si ráda prohlédla a jsou pěkné. e dobře, že se takové věci připomínají. Hezká výstava.

F. Pečený

jožka 14 únor 2016

Dobrá volba. Pečený je plzeňská klasika. Hezká výstava po všech stránkách.

Fotky

Iveta a Jana Plzeň 20 prosinec 2015

Hezké fotky, už jme dlouho neviděly tak dobré černobílé fotografie. Chtělo by to nějakou pěknou výstavu v Plzni.

Milan Dvořák

martin 20 prosinec 2015

Po letech zase dobrý fotky.

Jana Medunová

Petr 28 srpen 2015

Janička je skvělá osoba a podle mne i skvělá výtvarnice. Vydržet.

galerie

Jaroslav 22 květen 2015

Prošel jsem jen webovky. V galerii jsem nebyl. Je to úžasné, že na malém městě může něco takového fungovat. Musím se někdy zastavit a prohlédnout galerii v reálu. Bohužel jsem až z Rýmařova, takže jsem se na webovky dostal, když jsem zjistil, že jste měli výstavu Ivety Dučákové,kterou znám a znám i její práce. Máte úctyhodný program, trochu se v těhle věcech vyznám. Například uděla výstavu Ivana Komárka v tuzemsku je téměř nemožné, to klobouk dolů. Zajímavá byla určitě i Dana Raunerová. její věci znám, zejména to co dělá pro děti je fantastické. Prostě držím palce, dobrá kurátorská práce a dobrá koncepce. O něco podobné se snažíme, trochu s obtížemi, i u nás v Rýmařově, ale jak jsem to pochopil, chce to především nadšené podnikatel a obětavce.Přeji úspěch i do budoucna.Jarda

I.A.Dučáková

Jaroslav 22 duben 2015

Fakt dobrý!

Výstava paní Dučákové

Ivana 25 březen 2015

Byla jsem na vernisáži a rozhodla jsem se také něco napsat. Určitě je dobře, že v Rokycanech máte takhle pěknou galerii. Byl to určitě dobrý nápad. Já sama chodím na hodně vernisáží v Plzni a tak můžu porovnávat. Podle ročenky, kterou jsem viděla a je úžasné, že to takhe dokážete dát dohromady, je vidět, že je to děláno s nadšením pro věc. Paní Dučáková je velmi zajímavá výtvarnice a to, že přijela na vernisáž až z Karlovic, ukazuje, že si váží své práce, ale i možnosti vystavovat u Vás v galerii. Galerii takovéhle akce hodně posouvají dopředu. Když jsem procházela ročenky z minulých let, trochu mě mrzí, že jsem o některé výsty přišla. Hlavně o p. Komárka. Na jeho výstavy jezdím po celé republice. Přeji hodně úspěchů v další práci a pokud můžu radit, zkuste některou Vaši výstavu přenést do některé z Plzeňských galerií. Určitě by to mělo úspěch.

Petr Kůs03 duben 2015

Děkujeme všem, kteří nám píší na naše webové stránky. Jsme rádi, že výstavy, které připravujeme si našli své příznivce. Snažíme se představovat zajímavé osobnosti výtvarné scény a přinést zajímavý zážitek milovníkům výtvarného umění. Věříme, že tomu tak bude i v letošním roce. Ještě jednou díky.

Dučáková

Ivan 25 březen 2015

Dučáková je dobrá volba. Dobrá výstava. Dobrá galerie. Streit je skvělej a Dučáková to pojala úžasně. Kurátorsky dobrý počin, jen by se to mělo taky dostat do Plzně.
Ivan - Plzeň

galerie

František a Denisa 12 srpen 2014

Naše putování po Plzeňsku nás zavedlo i do Rokycan. Oba máme rádi výtvarné umění a tak jsme hledali i vRokycanech. V info sentru nám paní, mimochodem velmi ochotná, poradila i galerii Fouyer. Musím konstatovat, že poradila velmi dobře. Je to velmi zajímavý prostor a skvěle využitý. Až po příjezdu domů jsme zjistili, že i s velmi hodnotným výstavním programem. Když už jsem navštívil www stránky, tak jsem Vám, kteří se o chod galerie staráte, popřát hodně dalších skvělých výstav a hodně energie do dalších let. Máme pokaždé radost, když narazíme na zařízení tohoto druhu a tak dobře vedené. protože bydlíme až kousek za Brnem, na vernisáže jezdit nebudeme, ale občas se mrkneme na web.rnHodně sil - F. D.

galerie

Josef - Plzeň 06 duben 2014

Dobrý nápad udělat galerii ve vstupních prostorách firmy. Zajímavé řešení a jak jsem viděl na www stránkách i zajímavý program. Dobrá iniciativa o stavební firmy a dobrá ukázka pro rofesionální galerie, že když je zájem a chuť, dá se kvalitní umění dělat i mimo galerie, Dobrý příklad i pro plzeňské firmy,rnPřeji hodně úapěchůrnJosef Chval

galerie

Karel - Praha 06 únor 2014

Nedávno jsem projížděl Rokycany a na doporučení jsem se zastavil v galerii Fouyer. Musím uznat, že je to zajímavý prostor a velmi pěkná galerie. Výstava Tilo Ettla, která zde právě probíhá, je opravdu dobře zvládnutá. Přiznám se, že to bylo moje první setkání s tímto výtvarníkem, ale určitě se někdy v Plané zastavím. Opravdu mě zaujal. Následně jsem prošel webovky galerie a máte opravdu zajímavý program. Některá jména, jako Ivan Komárek, kterého osobně znám, mě vyloženě překvapila. Přeji hodně zdaru a hodně krásných výstav. Pokud to nebude problém, prosím o zasílání pozvánek na vernisáže.

Tilo Ettl

Helena 11 leden 2014

Úžasné.

13 leden 2014

Děkujeme za příspěvky a vaše názory. Jsou pro nás povzbuzením do další galerijní činnosti.

Petr Kůs

Tilo Ettl

Petr - Planá 11 leden 2014

Krásná výstava v krásné galerii. Máte v Rokycanech úžasné prostory. Výstava je nádherná, Tilo nám v Plané dělá radost.

Koncert

Oldřich - Rokycany 07 prosinec 2013

Skvělý zážitek - krásná vánoční atmosféra - skvělé pěvecké výkony - dík dětem a učitelkám.

Vánoční koncert

Petr - Ejpovice 07 prosinec 2013

Moc krásný zážitek (ostatně jako každý rok)

Fialová - Žilák

Adam - Plzeň 07 prosinec 2013

Dík galerii za výstavu, oba výtvarníky mám moc rád. Ilustrace jsou skvělé.

Výstava Jaroslava Hejla

Václav PLzeň 22 červen 2013

Jsem velmi rád, a musím za to všechny okolo galerie pochvíálit, že dbáte i na prezentaci rgionálních výtvaníků, kteří nedostávají tolik příležitostí v Plzni. Je to letitá bolest plzeňských galerií a velký dluh, nejen k celé řadě výtvarníků, ale i milovníkům umění. Výtvrná scéna v Plzni je velmi konzervativní a zhleděná do sebe. Přitom zde vzniká mnoho zajímavých a hodnotných věcí, zejména v mladší generaci.rnPřeji hdně úspěchů.

Alexandra Jiříčková

Jaroslav z Plzně 23 listopad 2012

Výstava Alexandry Jiříčkové je jedinečný počin. Dobře připravená a skvěle udělaná výstava. Takové výstavy jsou výborné a potřebné. Mladí umělci mají dostat prostor. akt dobrý.

Ivan Komárek

Helena 09 září 2012

Kvalitní výstava skvělého výtvarníka. Další dobrý počin galerie Fouyer. Začínáte vstupovat do "První ligy".

Adolf Born

Jaroslav Plzeň 08 červen 2012

Výstava Adolfa Borna skvělá. Překvapilo nás, že i Rokycanech je možné realizovat tak skvělou výstavu předního výtvarníka.rnMožná trochu více info o akcích , asi by jezdilo i z Plzně více lidí.

Born

Jaroslav, Holoubkov 04 květen 2012

Výstava Adolfa Borna je skvělá. Mám ho rád a je dobře, že konečně vystavuje v Rokycanech. Dík.

Dana Raunerová

Jan Rovenský 08 březen 2012

Skvělá výstava ve skvělé galerii. Byl jsem na několika výstavách Dany Raunerové, ale ta rokycanská je skvěle koncipována. Výborná je členitost galerie, která dala dílům D. Raunerové dobrý prostor. Opravdu povedené. Byl jsem překvapen i akustikou, ale nejsem odborník, takže to nedokáži plně ohodnotit.

Koncert 28.2.2012

Jaroslav z Plzně 01 březen 2012

Koncert 28.2:2012 ve Vaší galerii byl skutečně jedinečnou záležitostí. Musím konstatovat, že jsem byl velmi potěšen, že tak kvalitní umění se dostane až k posluchačů v Rokycanech. Určitě touto informací potěším i své plzeňské přátele.

Vánoční koncert

Vlasta 14 prosinec 2011

Opravdu skvělá akce. Vánoční koncerty ve vaší galerii začínají mít tradici. To je skvělé. Krásná je i kniha která měla křest. Už se těším na výstavu paní Raunerové v březnu.

Kůs17 prosinec 2011

Děkujeme za přízeň a těšíme se na setkání při vernisáži 6 března.

Beethoven

Josef Valenta - Plzeň 21 říjen 2011

Úterní koncert byl vinikající. V této úpravě jsem neměl možnost skladby vyslechnout a bylo to opravdu zajímavé. Ještě jednou poděkování umělcům a samozřejmě pořadatelům.

Beethoven

Jaroslava Rokycany 19 říjen 2011

Skvělý koncert v úterý večer.

nové výstavy

J. Janouškovec 14 říjen 2011

Uvidíme výstavu studentů uměleckých škol?

Petr Kůs14 říjen 2011

Galerie se prioritně soustředí na současné umění. Přesto výstavy studentů uměleckých škol jsou, zejména kurátorsky, poměrně náročné a v současné době na takové projekty nemáme kapacitu. Přesto chceme alepoň jednou v roce dát příležitost absolventům těchto škol, kteří se již nějakým způsoben vyprofilovali na umělecké scéně. V příštím roce to bude výstava Alexandry Jiřičkové v závěru roku.

pochvala

Jirka - Rokycany 11 říjen 2011

Galerie FOUYER je skvělý počin na kulturním poli. Zejména v Rokycanech, kde taková instituce citelně chybí. Přeji mnoho úspěchů a hodně zajímavých výstav.

Jirka - Rokycany

01 leden 1970

Díky. Budeme se snažit nezklamat.

Petr Kůs
Celkem příspěvků 37